Пари Сен Жермен спечели рутинна победа с 2:1 при гостуването си на Лориен в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Шампионите не срещнаха сериозни проблеми и още през първото полуреме изковаха победата си.

В 26-ата минута Ервен Онжанда вкара отблизо, оползотворявайки центриране на Ван дер Вил за 0:1.

Само 6 минути по-късно след две поредни двойни подавания Ибрахимович изведе перфектно Блез Матюиди и той отблизо чукна топката за 0:2.

През второто полувреме парижани контролираха мача, но все пак допуснаха известно напрежение в края му. В 82-ата минута Муканджо вкара от упор с глава и фиксира крайния резултат 1:2.

Мачът бе предшестван от церемония по отдаване на почит към жертвите на атентатите в Париж. Част от церемонията включваше пускане на гълъбите на мира.

ПСЖ води убедително в класирането с 38 точки, а Лориен седми с 20 точки.