Каен победи с 2:0 на Ница при домакинството си в мача от 23-ия кръг на френската Лига 1. Гостите имаха привидно надмощие и създадоха доста положения, но Каен показа повече реализъм и спечели.

Родлен откри резултата в 12-ата минута, след като оползотвори отличен пас на Фере за 1:0.

Ница владееше значително повече топката, от своите домакини, но южняците се оплитаха повече в своите пасове, отколкото да постигат някаква ефективност. Само веднъж вратарят на нормандците Веркутр бе принуден да се намесва акробатично в 30-ата минута след удар на Кади.

Вместо да създават посложения, „орлетата“ от Лазурния бряг предизвикаха дузпа в своето наказателно поле, когато Менди задържа Нтибазонкиза. Делор бе точен от бялата точка и покачи на 2:0 в 41-ата минута.

Второто полувреме започна вихрено за Ница, който на бърза ръка създаде пет стопроцентови голови положения, нито едно от които обаче не бе оползотворено.

Вместо това в 68-ата минута не бе зачетен гол на Каен, тъй като френският топрефер Стефан Ланоа прецени, че преди това топката е напуснала в аут.

Каен продължи да играе компактно в защита и да разчита на контри, при една от които Фере не успя да преодолее очи в очи вратаря Кардинале.

С победата си с 2:0 Каен се изравни по точки с Ница – по 36. Южняците са четвърти, а нормандците пети в подреждането.