В лека разходка до хубаво място се превърна шампионатният двубой на Пари Сен Жермен срещу Ница. Шампионите биха без напрежение с 3:0 на Лазурния бряг и затвърдиха лидерството си в класирането на френската Лига 1, където с 45 точки води с цели 16 пред втория Анже.

Ница остана пети с 25 точки.

ПСЖ взе солиден аванс от два чисти гола още на полувремето при гостуването си в мачаот 17-ия кръг.

Единсон Кавани откри в 35-ата минута след перфектна асистенция на Златан Ибрахимович.

В 44-ата минута самият швед покачи от дузпа на 2:0, след като самият той бе съборен в пеналта от Никлас Хулт. Играчът на Ница пък бе изгонен в този епизод.

През второто полувреме ПСЖ продължи да доминира с лекота и да създава ситуации. Една от тях бе превърната в нов гол от Златан в 61-ата минута. С това шведът излезе сам начело сред стрелците с 12 гола. В 75-ата минута той бе сменен и напусна с неудоволствие.

Два любопитни момента се видяха в мача. Съдията Антони Готие се контузи в 49-ата минута, а топката бе спукана от играчите малко по-късно.