Анже удари лошо с 3:0 гостуващия Монако в мач от горния етаж на класирането от 23-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините имаха пълно надмощие преди почивката и създадоха куп положения, от които реализираха само две.

Двата гола, вкарани от Шейк Н`Дой в 19-ата и 43-ата минута, бяха най-малкото, с което се отърва вратарят на монегаските Субашич.

Нормално, през второто полувреме домакините се поотдръпнаха в малко по-задни позиции, още повече, че в 55-ата минута Мохамед Итара реализира и трети гол във вратата на Монако.

В 65-ата минута в игра се появи Вагнер Лав в състава на Монако. Бразилският голаджия обаче няма да запомни с добро дебюта си в редиците на „принцовете“, които регистрираха сухо 0:3.

Монако запази втората си позиция с 39 точки след убедителния лидер ПСЖ. Анже също се намести в тройката с 37 точки.