С гол на Матийо Валбуена Олимпик Лион победи Рен с 1:0 в мач от 17-я кръг на френската Лига 1. Лион натрупа 28 точки и влезе в Топ 4 във Франция, заемайки четвърта позиция.

Тимът на Олимпик Лион има само една загуба в последните си шест двубоя. Съставът на Рен пък заема шеста позиция с 27 точки, колкото има и петият Гингам.

Рен не успя да повтори успеха си от предишния кръг, когато надви Сент Етиен.

Домакините дръпнаха в 28-ата минута след като Матийо Валбуена оползотвори подаване от Рашид Гезал и се разписа за 1:0, което се оказа и победният гол.

Атаките на бретонците продължиха и веднага след гола Джовани Сио опита рефлекса на Антони Лопеш, а Бенжамен Андре повтори силния удар на Сио в 34-ата минута. Сио имаше още една възможност и пробва да вкара с атрактивна странична ножица, но португалският страж спаси вратата на Лион.

Гостите от Рен останаха с човек по-малко в 74-ата минута, когато алжирецът Рами Бенсебайни получи директен червен картон.