Френският шампион Пари Сен Жермен успя да победи много трудно Страсбург при подновяването на срещите си в Лига 1. Парижани надделяха с 2:1 над гостите от Елзас на „Парк де Пренс“.

Маркиньос даде аванс на тима от френската столица в 14-ата минута, когато нищо не предвещаваше какво ще се случи впоследствие.

В началото на второто полувреме облаците над ПСЖ се сгъстиха. Първо бразилският капитан на тима вкара и в грешната врата, за да направи 1:1, а десетина минути по-късно неговият сънародник Неймар си изкара два глупави жълти картона и бе изгонен.

В самия край на срещата се получи прелюбопитна ситуация – Мбапе бе фаулиран в наказателното, а Маркиньос вкара втория си гол в срещата. Клеман Тюрпен обаче реши да даде дузпа за парижани, която потърпевшият френски нападател реализира, носейки успеха на своя тим.

БТА
14 снимки

Първият около четвърт час не предложи абсолютно нищо интересно. Парижани играеха повече с топката, а гостите се бяха прибрали в половината си, но не допускаха ситуации пред вратата на Селс.

В 14-ата минута столичният тим откри след гол с глава на своя капитан Маркиньос. Бразилският му съотборник Неймар центрира от фал, а бившият играч на Рома се измъкна от опеката на пазача си и не остави шанс на стража на гостите за 1:0.

Точно 10 минути след попадението на Маркиньос Мбапе можеше да удвои. Немси загуби равновесие в опит да пресече пас и така топката попадна у голмайстора на Мондиал 2022. Мбапе стреля без забавяне с ляв крак, но в талото на вратаря.

Страхотна атака по десния фланг на Страсбург едва не доведе до гол. Гамейро получи успоредно подаване от крилото и засече, но Донарума показа страхотен рефлекс.

Шест минути след началото на втората част гостите от Елзас наказаха лековатите действия на столичани. Маркиньос опита да пресече центриране отдясно, но за негово нещастие, топката се отклони лошо в крака му и влетя в мрежата на Донарума.

Едва минута след изравняването ПСЖ можеше да вземе преднина отново. Мбапе беше изведен на чиста позиция, но отново левият му крак му изневери и не успя да намери някой от ъглите на страсбургската врата.

Точно след като измина един астрономически час игра Неймар се прояви в изключително неприятна, дори глупава светлина. В рамките на две минути той си изкара два жълти картона, вторият от които за симулация в наказателното поле на гостите.

ПСЖ реагира като попарен след червения картон, но изстрел на Мбапе в близкия ъгъл бе спасен.

В самия край на срещата се получи плюбопитна ситуация, след която ПСЖ все пак ликува.  Мбапе бе фаулиран в наказателното, а Маркиньос вкара втория си гол в срещата. Клеман Тюрпен обаче реши да даде дузпа за парижани, която потърпевшият френски нападател все пак реализира.

FT  / ПСЖ - Страсбург 2:1

1:0 Маркиньос 14`

1:1 Маркиньос 51` (автг.)

2:1 Килиан Мбапе 90+6` (дузпа)

ПСЖ: Джанлуиджи Донарума, Норди Мукиеле, Маркиньос, Серхио Рамос, Ел Шадаил Битшабу, Марко Верати, Фабиан Руис, Витиня, Юго Екитике, Килиан Мбапе, Неймар

Наставник: Кристоф Галтие

Страсбург: Матз Селс, Люка Перин, Александру Джику, Жерзино Нямси, Исмаел Дукуре, Хабиб Диара, Адриен Томасон, Санян Пирич, Жан-Ринер Белегар, Людовик Ажорке, Кевин Гамейро

Наставник: Жулиен Стефан