Водачът в Лига 1 Монако допусна малко очаквана грешна стъпка при гостуването си срещу Бастия в 26-ия кръг на френското първенство. Двубоят приключи при равенство 1:1, което дава възможност на преследвачите да наваксат.

Отборът от Княжеството беше бледа сянка на себе си през първите 45 минути на мача и не бе толкова изненадващо, че се оказа изоставащ в резултата. В 19-ата минута след неуспешно центриране от корнер топката отиде у Патрик Бенгтсон отдясно и той отново я върна към наказателното поле. Там при далечната греда Садио Диало бе изпуснат и стреля с глава към близкия долен ъгъл. Вратарят Даниел Субашич плонжира наглед късно и макар да изби, технологията на голлинията доказа, че попадение има – 1:0.

Монако опита всячески да притисне коравия си домакин, но до почивката единственото, до което стигна бе едно разбъркване в 34-ата минута. Тогава Бернардо Силва получи на скорост и опита да подмине Маранж. Португалецът почти успя да остане очи в очи с вратаря Лека, когато бранителят се хвърли на храбър шпагат и парира изстрела.

В началото на второто полувреме Бастия изпусна да стигне до втори гол. В 48-ата минута Жоао Моутиньо загуби топката в центъра и Диало напредна, за да потърси Гаел Даник в пеналта. Последният опита да затрудни Субашич, който излезе от ситуация с хубава намеса.

Четири минути по-късно „монегаските“ все пак изравниха. Алмами Туре се включи отдясно и избяга от засадата. Десният бранител центрира чудесно пред вратарското поле, където Силва изникна, за да засече с глава – 1:1.

В 61-ата минута Фалкао беше много близо до пълния обрат, ала изстрелът му с глава прелетя над гредата.

Четвърт час преди края гостите имаха още една идеална възможност, изработена от Моутиньо. Португалецът даде чудесен пас към Тома Лемар отляво, а крилото опропасти възможността с колебанието си дали да стреля или да подава. В крайна сметка Джику притича и предотврати опасността.

В края на мача натискът на Монако стана много жесток, а в 87-ата Лека отрази много мощен шут на Килиан Мбапе.

Равенството дава шанс на втория Пари Сен Жермен да съкрати изоставането си от лидера Монако. „Монегаските“ са първи вече с 59 точки, докато парижани имат 53. Бастия е предпоследен с 23 пункта и мач по-малко.