Отборът на Тулуза направи огромна крачка към спасението си в Лига 1. „Виолетовите“ разбиха с 3:0 Аячо в първи мач от баражите за оставане във френския елит.

Двубоят се игра на стадиона на втородивизионния Аячо, но пред празни трибуни, което в крайна сметка изигра своята роля. Домакините бяха наказани от Френската лига, след като през уикенда фенове на тима атакуваха автобуса с футболисти на Льо Авър.

След скучно първо полувреме на стадион „Де Ла Мосон“, гостите от Тулуза успяха да вкарат чрез Макс-Ален Градел в последната минута на частта.

Попадението на Тулуза пречупи домакините, които не успяха да отговорят на предизвикателството и през второто полувреме допуснаха две нови попадения. Кристофър Жулиен и Яя Саного бяха точни, за да доведат нещата до 3:0 в полза на Тулуза.

Така реваншът се очертава като протоколен, освен ако футболистите на втородивизионния тим не извършат истински подвиг и не стопят пасива си от три гола, за да вкарат сблъсъка в продължение.