Тулуза победи отбора на Монпелие с 4:2 като домакин в мач от 9-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят всъщност започна силно за гостите, които успяха да открият резултата още в 7-та минута. Голът бе дело на Никола Кодза.

Отговорът на домакините бе бърз. Стайн Спиерингс стигна до центрирана топка в наказателното на Монпелие и прати топката във вратата. Така равенството бе възстановено.

Закария Абухал пък направи пълен обрат за домакините с гол в 24-та минута, а малко по-късно в 31-та минута Фарес направи резултата 3:1 и удвои преднината на Тулуза.

Във второто полувреме Тулуза удари първи  с ранен гол в 48-та минута дело на Брех Дежагере. Микел Деслер от състава на Тулуза си изкара директен червен картон в 60-та минута и остави отбора си с човек по-малко.

Монпелие се опита да се възползва от това и дори отбеляза в 68-та минута, а голмайстор бе Ели Уахи. Силите на гостите не стигнаха за нещо повече, след като и в 90-та минута удар на Стефи Мавидиди мина много близо до напречната греда.

След тази победа Тулуза заема 12-то място в Лига 1 с 11 точки, а Монпелие остава 10-ти с 12 точки.