Състезаващият се във Лига 2 Троа успя да излъже елитния Лориен с 2:1 в първи баражен мач за място в Лига 1. Така те направиха огромна крачка към по-горната дивизия, но не могат да се зарадват преди реванша.

Домакините откриха чрез Стефан Дарбион в 38-ата минута, като дълго време това се запази като единственото попадение в мача. Всъщност, двата тима се развихриха в последните минути.

През втората част "мерлузите" се активизираха и съумяха да намалят резултата благодарение на Абдул Маджид Лорис в 82-ата минута. Всичко вървеше към заслужен хикс, но не така мислеше капитанът на Троа Бенжамен Навен.

40-годишният ветеран отбеляза феноменално попадение в последните секунди на двубоя и така отново публиката на "Стад дьо Льоб" беше хвърлена в екстаз и имаше поводи да празнува.

Очаква се с огромен интерес мачът реванш между двата тима, като домакин е Лориен и голът на Маджид Лорис може да помогне на отбора да запази елитния си статут и през идния сезон.