Страсбург постигна важна победа в битката за оцеляване в елита на френското футболно първенство, след като победи като гост Нант с 2:0 в среща от 34-ия кръг.

Попаденията отбелязаха Хабиб Диало от дузпа в 27-ата минута, а в 47-ата Хабиб Диара направи 2:0 с удар в долния ляв ъгъл.

След успеха Страсбург с изкачи на 14-о място в класирането с 35 точки, докато Нант е на 17-а позиция с 32.

Лориен спечели с 2:1 срещу Брест. Ибрахима Коне се разписа на два пъти за домакините в 32-ата и в 51-ата минута, а в 69-ата Ромен Дел Кастило беше точен за Брест от дузпа. Гостите останаха с човек по-малко в края на мача, когато червен картон получи Жан-Виктор Макенго.

В други срещи от кръга Оксер и Клермон завършиха 1:1, а Аячо и Тулуза не успяха да си отбележат гол и записаха нулево реми.

В момента играят Олимпик Лион и Монпелие, а в късния мач Троа приема шампионите от Пари Сен Жермен.