Страсбург победи с класическото 3:0 като гост Бордо в първи мач от 17-ия кръг на Лига 1.

В състава на домакините бившият играч на Лудогорец Джонатан Кафу остана на терена до 52-ата минута, когато беше заменен от Камано.

Той беше доста активен през първата част, но така и не съумя да се разпише.

Още във втората минута на двубоя Баокен откри резултата в полза на Страсбург след асистенция на Терие и грешка в отбраната на домакините.

В 38-ата минута превъзходството на гостите донесе и втори гол, след като Лиенар с отлично изпълнен пряк свободен удар от далечно разстояние не остави шансове на вратаря.

През втората част Терие направи за смях защитата на домакините и тръгвайки от центъра направи напух и прах опитите на домакините да го спрат и се разписа за 3:0.

Така с отличната си игра Страсбург спечели заслужено 3-те точки и вече е 11-ти с актив от 21 точки, а Бордо е на позиция по-надолу с 20 точки.