В първи мач за Бордо и Страсбург в Лига 1, гостите спечелиха срещата с 2:0. Домакините играха през по-голямата част от мача с човек по-малко, след като Пабло беше изгонен.

Още в 13-ата минута директен червен картон получи Пабло за професионално нарушение, което остави "жинординците" в намален състав.

Въпреки опитите за реализиране на гол от страна на Страсбург през първата част, двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 68-ата минута Ибрахима Сисоко се разписа при дебюта с фланелката на Страсбург, след като засече центриране от корнер, а десет минути по-късно Нуно да Коста удвои. Той се появи като смяна на Людовик Ажорк, който предизвика нарушението на домакините за червения картон. Комбинацията при попадението беше повече от отлична и доведе до попадението.

Така Страсбург стартира кампанията с 3 точки, а Бордо с нула.