Страсбург взе важна победа с 2:1 при домакинството си срещу Анже в двубой от 24-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините взеха добър аванс още до почивката след два гола на Хабиб Диало в 14-ата и 42-ата минута.

Гостите обае не се отказаха и успяха да върнат едно попадение чрез Набил Бенталеб, който се разписа в 73-ата минута от дузпа.

В крайна сметка Страсбург удържа преднината си, като с този успех се изкачи до 15-ато позиция с 21 точки, с две повече над зоната на изпадащите. Анже пък продължава да е на дъното с 10 точки и на също толкова от спасителния бряг, където е Брест. В следващия кръг Страсбург гостува на Клермон, докато Анже, който няма победа в първенството от септември миналата година, приема Олимпик Лион.