Страсбург победи и изхвърли гостуващия Лил с 2:0 в мач за Купата на Лигата на Франция. Същото в 1/16-ина финалната фаза на турнира постигна и Нант, само че като гост, като надви домакина си Монпелие с 3:0.

Страсбург поведе в 13-ата минута с попадението на Юсуф Фофана в 13-ата минута. Вторият гол, решил мача, падна в 82-ата минута и негов автор с коляно стана Лиенар за крайното 2:0. От Лил претендираха напразно, че в началото на атаката топката е била поета с ръка от играч на домакините.

Нант също се класира за осминафиналите в надпреварата, като в един дълго време скучен мач успя да вкара три чисти гола при гостуването си на Монпелие.

Калифа Кулибали откри в с глава в 58-ата минута. После Монпелие остана и с човек по-малко след изгонването в 74-ата минута на Педро Мендеш. Мажид Уарис в 80-ата и Емилиано Сала в 90-ата оформиха класирането а „канарчетата“ с 3:0.