Отборът на Гингам елиминира Пари Сен Жермен на четвъртфиналите за Купата на Лигата във Франция след успех с 2:1. Победата на „Парк де Пренс“ „червено-черните“ постигнаха след пълен обрат. Той стана факт след два гола от дузпа, а преди това, при 0:0 бретанците пропиляха удар от 11-те метра.

За успеха гостите отбелязаха Йени Атито Н‘Гбакото и Тюрам. Неймар реализира единственото попадение за домакините.

Междувременно в края на двубоя парижани имаха претенции за посочване на бялата точка, които обаче не бяха уважени от рефера.

ПСЖ бе по-търсещият отбор през първото полувреме. Парижани по-често притесняваха съперниковата отбрана, а първата по-интересна ситуация в двубоя бе в 3-ата минута. Килиан Мбапе съумя да стреля от движение, но изстрелът му мина покрай левия стълб.

В 21-ата минута Муса Диаби отправи удар от движение в наказателното поле, но също неточно.

В 32-ата минута гостите създадоха първата по-любопитна ситуация в пеналта на домакините. При едно високо центриране стражът на  Алфонс Ареола остана под топката, което позволи на Тюрам да шутира, ала извън вратата.

Великолепна възможност за откриване на резултата се откри пред „червено-черните“ след почивката. В 61-ата минута съдията видя нарушение на Тома Мюние в наказателното поле и посочи бялата точка. Маркюс Тюрам си заложи от 11-те метра, но стреля малко над напречната греда.

Две минути по-късно шампионите в Лига 1 поведоха. Мюние проби отдясно и центрира топката, а някъде от границата на вратарското поле Неймар с глава направи 1:0.

Само три минути по-късно Единсон Кавани можеше да покачи на 2:0, но ударът му от воле излезе в аут.

Втора дузпа в полза на Гингам бе отсъдена в 80-ата минута. Съдия Беноа Бастиен видя фаул на Хуан Бернат в наказателното поле и за втори път посочи бялата точка. Реферът все пак прибегна до ВАР, който потвърди решението. Така Йени Атито Н‘Гбакото пое отговорността и направи 1:1.

В добавеното време на мача Тюрам нахлу в пеналта на ПСЖ, а бранител на домакините мигновено опита да го блокира. Получи се съприкосновение помежду им, а футболистът на гостите се строполи. Арбитърът за трети път в срещата отсъди дузпа, която бе реализирана от самия Тюрам, който донесе и пълния обрат 2:1.

В шестата минута на добавеното време парижани имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Марко Верати. Реферът обаче не видя непозволена игра спряно футболиста на домакините и показа жълт картон за симулация. Последваха бурни протести отстрана на Неймар и Единсон Кавани, които също бяха предупредени официално заради реакцията си.

Така Гингам опази преднината си в напечените заключителни минути и се класира за полуфинала.