Десеткратният шампион на Франция Сент Етиен допусна трета поредна загуба в Лига 1 и е все по-близо до изпадане от елита.

В мач от 36-ия кръг на шампионата Сент Етиен поведе с 2:0 до почивката, но допусна обрат с 2:4 при гостуването на Ница и е в зоната на изпадащите два кръга преди края на сезона.

Денис Буанга и Зайду Юсуф дадоха аванс на зелените“ през първата част, но през второто полувреме Ница обърна развоя на мача с попадения на Мелвин Бард, Хишам Будауи и два гола на Анди Делор.

С успеха Ница се изкачи на 4-о място в таблицата с 63 точки, а Сент Етиен е на 18-о място с 31 точки.

Рен остана на пета позиция след загуба с 1:2 при гостуването на Нант в бретанското дерби. Поражението до голяма степен унижощи мечтите на Рен за класиране в зона Шампионска лига.

Рен поведе с гол на Флавиен Те в 32-а минута, а в самия край на първата част Нант изравни чрез Калифа Кулибали.

Нант направи пълен обрат в 71-а минута с попадение на Никола Палоа.