Отборът на Сент Етиен победи като гост Монпелие с 2:1 в 5-я кръг на френската Лига 1. Това бе трети пореден успех на състава, който излезе на трето място във временното подреждане с 10 точки. Със същия актив на втора позиция е тимът на Реймс, който направи хикс с Тулуза. Начело във Франция е Пари Сен Жермен с 13 точки до момента.

Сент Етиен имаше превъзходство в двубоя и поведе в 25-ата минута с попадение на Мустафа Баял Сал. След почивката гостите продължиха да търсят увеличаване на аванса си и в 59-ата минута Нолан Ру реализира за 2:0, след пас от Лоик Перин.

Домакините върнаха едно попадение в продължението на срещата, когато Жорис Марво вкара в 92-ата минута за 1:2, но това бе всичко за Монпелие, чийто тим остава на предпоследното място с едва една спечелена точка от пет мача.