Сент Етиен стигна до важна победа за амбициите си да се добере до евротурнирите. Най-титулуваният френски клуб спечели с 2:0 над Каен в гостуването си и сложи край и на серията от два мача без успех.

През целия мач "зелените" действаха по-активно и затова успехът им е заслужен, макар да дойде с голове след почивката. Но още преди нея Жордан Верету в 24-та и Усама Танан в 31-та пропиляха страхотни шансове за тима си.

Всичко си дойде по местата малко след подновяването на играта. В 49-та минута се създаде суматоха пред вратата на Каен, при която Анри Севе беше най-съобразителен и се разписа за 1:0.

Девет минути след това всичко приключи. В 58-та минута Жордан Верету се разписа след един корнер и в крайна сметка отбеляза и последното попадение в този мач и всичко свърши.

Сент Етиен събра 16 точки и е на седмата позиция на класирането, само на седем пункта от върха. Каен е в зоната на изпадащите и е с 10 точки в актива си.