Отборът на Сент Етиен се наложи с 1:0 над Олимпик Лион в двубоя от 21 кръг на Лига 1. Срещата бе записана под номер 100 между двата състава в шампионата, а единственият гол бе дело на Александър Тофт Сьодерлунд,

В 6-ата минута Фабиен Лемоан отправи удар, който мина в страни от десния стълб на вратата на Лопес.

В 24-ата минута след центриране от дясно, почти успоредно голлинията Кевин Теофил не успя да стигне до топката и да засече. Малко след това стражът на Сент Етиен се намеси много умело, като отрази удар Рашид Гезал.

След почивката двата отбора продължиха да се атакува смело, а в 55-ата минута Гезал отправи хубав изстрел, получи се рикошет в Теофил, след което топката се удари в напречната греда.

В 74-ата минута Гонало стреля от дистанция, но топката мина в страни. Домакините стигнаха до гол в 76-ата минута. Грешка в отбраната на Лион позволи Александър Тофт Сьодерлунд да се разпише за 1:0.

В заключителните минути на двубоя „хлапетата“ можеха да изравнят, след като в наказателното поле на Сент Етиен се получи сериозно разбъркване, но не се намери кой да нанесе решителен удар.

В класирането Сент Етиен е 5-и с 32 точки, а Лион е 9-и с 29.