Лион победи с 2:1 като гост Тулуза в откриващия мач от 31-ия кръг на Лига 1. Автогол на Логан Коща в 88-ата минута донесе успеха на "хлапетата". Преди това те поведоха с попадение от дузпа на Александре Лаказет, а Закария Абуклал изравни за домакините, които заемат 12-то място в класирането. Лион вече е шести, с равен брой точки със седмия Рен.

Дузпата спечели Жефиньо в 33-ата минута. Младият нападател беше повален в наказателното поле, а Лаказет спокойно откри резултата със своя гол номер 19 през сезона. По този начин звездата на Лион се изравни на върха в листата на стрелците с Килиан Мбапе и Джонатан Дейвид, които също имат по 19 попадения.

Тулуза реагира подобаващо и възстанови равенството още до почивката. Бранко ван дер Боомен шутира от въздуха, топката беше изчистена пред голлинията, но при добавката на Абуклал спря в мрежата - 1:1. В началото на втората част домакините бяха близо до пълен обрат, но Антони Лопеш отрази удар на Уорън Каманзи.