Монако победи в много зрелищен мач Оксер с 3:2 като гост. Двубоят бе от 16-ия кръг на френската Лига 1.

В герой за монегаските се превърна 17-годишният Елиас Бен Сегир, който влезе на почивката и отбеляза втория и третия гол за своите. По-впечатляващото е, че това е дебют за родения през 2005-а година футболист. Досега той беше записал само едно участие за отбора от Княжеството - в Лига Европа.

С трите точки Монако се качва на петата позиция с 30 точки, колкото има и четвъртият Марсилия, но с мач пасив. Домакините от Оксер остават в опасната зона – те са 18-и с 13 пункта.

Резултатът бе открит след точно половин час игра. Тогава бившият играч на Милан Мбайе Нианг реализира от дузпа. Отново от наказателен удар пък бе възстановен паритетът в срещата. Уисам Бен Йедер направи 1:1 в третата добавена минута към първата част.

13 минути след началото на второто полувреме, влезлият на почивката Елиас Бен Сегир донесе пълния обрат за монегаските. 17-годишният футболист се разписа след подаване на руския полузащитник Александър Головин.

Точно 10 минути след обрата на гостите равенството стана факт за втори път в двубоя. Тогава френският национал Юсуф Фофана си отбеляза нелеп автогол в опит да изчисти едно центриране от ъглов удар.

Пет минути преди края Елиас Бен Сегир дочака своя втори звезден миг. Младокът със страхотен диагонален удар от 23-24 метра донесе трите точки за своя тим.