Рен спря победната серия на Олимпик Марсилия в Лига 1, като мачът между двата състава от 26-ия кръг завърши при 1:1.

Бенжамен Андре откри за домакините, а Валер Жермен изравни на гостите.

Така, след като марсилици взимаха неизменно трите точки в предходните три кръга, сега загубиха точки и с актив от 41, се намират на петото място. Рен е девети с 37.

Рен бе по-активният тим през първото полувреме на мача. Домакините поведоха след 7 минути игра. След центриране от ъглов удар Бенжамен Андре засече хладнокръвно и направи 1:0.

Преди почивката Клемон Грение пробва точния си мерник от дистанция от фаул, като насочи изстрела си под напречната греда. Стив Манданда обаче реагира безукорно.

През вторите 45 минути Марсилия започна по-агресивно, а голът не закъсня. В 56-ата минута Валер Жермен засече центриране в пеналта и направи 1:1.

Същият играч можеше да направи пълен обрат в 56-ата минута, но от много добра позиция, изкара топката в аут.

В 77-ата минута Нианг нанесе много пасен удар, но стражът на гостите Манданда се намеси решаващо.

Марсилия не успя да завърши двубоя в пълен състав, като в добавеното време Джордан Амави получи директен червен картон за грубо влизане.