Рен запази шансове за класиране в Шампионската лига, след като победи с 2:0 у дома Олимпик Марсилия. Двубоят беше от предпоследния кръг на френската Лига 1. Бенжамен Бориго (12) и Ловро Майер (35) бяха точни за победителите.

С успеха събра 65 точки и заема 4-о място във временното класиране, като изостава с три пункта от днешния си съперник, който е трети, както и втория Монако.

Рен започна силно мача и поведе още в 12-ата минута. Мартен Терие проби и намери Бенжамен Бориго, който получи на границата на наказателното поле и със силен удар матира вратаря за 1:0.

В 35-ата минута домакините стигнаха до второ попадение. Отново Терие беше асистент, като този път намери Ловро Майер на дузпата, а хърватинът успя да изпревари съперник и да вкара в левия ъгъл за 2:0.

В 73-ата минута Рен можеше да стигне до трети гол. Терие се озова на стрелкова позиция и отправи силен удар, но Манданда успя да избие.