Рен победи с 1:0 Льо Авър в двубой от 9-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в срещата бе през втората част, след като Карлос Андрес Гомес се разписа в 54-а минута.

Първото полувреме превъзходството на домакините бе огромно, като създадоха цели 12 голови положения и владееха 70% от времето топката. Гостите отправиха един удар и определено се оттеглиха щастливи при нулевото равенство на почивката.

В 54-а минута Карлос Андрес Гомес намери с невероятна сила топката на границата на пеналтерия и насочи страхотен удар в левия ъгъл на вратаря, който не успя да реагира. До края на срещата Льо Авър опита да създаде няколко добри положения, като направи по-добро второ полувреме, но не успя да стигне до гол. В добавеното време на срещата Кристофър Опери от гостите получи два жълти картона за по-малко от минута, като респективно бе и изгонен.

След тази победа Рен е 8-и с 11 точки, а Льо Авър остава на 16-а позиция с едва 6 пункта на сметката си.