Отборът на Монако не успя да победи Рен като гост в среща от 31-ия кръг на френската Лига 1. Домакините от Рен превъзхождаха съперника си, но двубоят завърши при 1:1.

Рен удължи серията си на седем мача без поражение във Франция и има 46 точки на петото място във временното класиране.

Тимът на Монако имаше три поредни победи до момента, като заема втората позиция в подреждането с 67 точки.

Лидер във Франция е ПСЖ с 83 точки.

Рен поведе в 20-ата минута след като Санин Пръчич центрира отлично, а Жорис Няньон засече във вратата на 1:0.

Гостите успяха да изравнят в 29-ата минута чрез Рони Лопес. Той получи удобен пас от Радамел Фалкао и направи резултата 1:1.

Преди това Даниел Субашич спаси вратата си след удар на Санин Пръчич в 25-ата минута. Пак Субашич бе на мястото в 36-ата минута след добра атака на Уахби Хазри.

През второто полуреме така и не паднаха повече попадения, като домакините могат да съжаляват повече.

В 76-ата и особено в 91-ата минута Рен изпусна да поведе и да грабне успеха.

Адриен Юну пропусна на празна врата в първата минута на добавеното време на срещата и резултатът остана 1:1.