Отборът на Рен успя да постигне минимална победа с 1:0 при гостуването си Нант от 20-ия кръг на Лига 1. Така „червено-черните“ записаха четвърта поредна победа в шампионата. Единственият гол отбеляза Дамиен да Силва.

Със спечелените 3 точки, Рен натрупа 29 на шестото място. Нант е 11-ти с 23.

В 7-ата минута след изпълнение на фаул Диего Карлос засече в мрежата. Попадението обаче бе отменено, след като съдията се консултира с ВАР. Оказа се, че е бранителят на Нант се е помогнал с лявата ръка и така нулевото реми се запази.

Малко след тези събития, Рен откри резултата. Гостите изпълниха фаул отляво по атаката си в 13-ата минута Хатем Бен Арфа центрира майсторски към далечната греда, където чакаше Дамиен да Силва. Последният с глава засече точно за 1:0.

През второто полувреме домакините създадоха по-чистите положения, но така и не съумяха да стигнат до попадение.

Първо в 66-ата минута домакините имаха превъзходна възможност да възстановят паритета. Великолепен шанс се разкри пред Антони Лимбомб, който получи отдясно и от близка дистанция не успя да засече прецизно. Той нацели десния стълб.

В 82-ата минута Маджид Уарис овладя добре топката и отправи изстрел, който обаче бе отразен от стража.

В следващия кръг Нант гостува на Ним, докато Рен ще направи визита на Гингам.