Рен постигна първа победа за сезона във френската Лига 1. В среща от третия кръг тимът от Бретан надигра 2:1 гостуващия Аячо.

Мартен Терие прекъсна серията си от шест мача без гол с попадение в 18-ата минута, с което изведе Рен напред в резултата.

В 45-ата минута се разигра крайно любопитен и дори куриозен случай. Гостите от Аячо получиха право да изпълнят дузпа, която Томас Маняни реализира. Главният съдия Хаким бен ел Хаджи обаче настоя изпълнението да се повтори и при последвалия опит ударът на Маняни бе спасен от стража на Рен Доган Алемдар.

Така почивката дойде при 1:0 за Рен, но Аячо успя да изравни в 57-мата минута чрез Мунаим ел Идриси.

Радостта на гостите от възстановяването на паритета обаче бе съвсем кратка, тъй като пет минути след това Артур Теат донесе успеха на Рен с гол с глава след центриране от корнер.

В 90-ата минута на мача Рен остана с 10 души след червен картон на Чимуаня Огочукву, но Аячо нямаше време за изравняване.

В класирането Рен е десети с 4 точки, докато Аячо е на 18-о място с 1 точка.