Рен победи Монпелие с 2:0 в мач от 14-ия кръг на Лига 1. Домакините напълно заслужиха успеха, след като поведоха рано в резултата чрез Мартин Терие, а в 28-ата минута удвоиха преднината си с гол на Ловро Маер. Гостите останаха в намален състав четири минути преди края на първото полувреме, след като Тежи Савание получи втори жълт и съответно червен картон.

С успеха Рен се изкачи на втората позиция в класирането с актив от 25 точки, докато Монпелие е седми с 19.

Още в 8-ата минута Мартин Терие засече центриране в наказателното поле и с глава реализира в горния ляв ъгъл.

Малко по-късно Николас Джоакини стреля отблизо, но Алфред Гомис улови.

В 28-ата минута домакините увеличиха преднината си. Ловро Маер бе на точното място в наказателното поле и засече красиво под напречната греда.

Четири минути преди края на първото полувреме гостите останаха в намален състав, след като Тежи Савание получи втори жълт и съответно червен картон.

През второто полувреме Рен притисна съперника си, но не успя да стигне до нов гол във вратата на Монпелие.