Отборите на Рен и Ланс не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в двубой от 1-ия кръг на френската Лига 1. И двете попадения паднаха още преди да са изтекли и 20 минути от срещата.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута, когато Флавиен Тайт изведе Камал Деен Сюлемана отляво в половината на гостите, който напредна към наказателното поле, залъга съперник и с чудесен удар намери вратата на Ланс. Топката първо се отби от страничната греда, а след това влетя във вратата.

Само пет минути по-късно обаче гостите стигнаха до изравняването след груба грешка в защитата на Рен. Найеф Агерд се засуети в наказателното си поле, което позволи на Симон Бонза да го пресира и да отнеме топката, след което подаде за Секо Фофана, който отблизо нямаш как да сбърка за 1:1.

В следващия кръг Рен гостува на Брест, докато Ланс приема Сент-Етиен.