Отборите на Рен и Бордо не успяха да излъчат победител в двубоя си от 14-ия кръг на френската Лига 1. Двубоят в Рен приключи при резултат 2:2, а особено нагорещени бяха последните минути на срещата, в които домакините пропуснаха дузпа, а наставникът на гостите Вили Саньол и защитникът Никола Палоа бяха изгонени от пейката с червени картони.

Двата тима изиграха равностоен двубой, в който не липсваха головите положения и интересните моменти пред двете врати.

Домакините започнаха по-силно мача и още в първите минути успяха да упражнят натиск над своя противник. След няколко пропуска пред вратата на Бордо, футболистите на Рен все пак успяха да вземат преднина в резултата след точен изстрел на Осман Дембеле. Голът за Рен дойде в 31-ата минута, а четири преди края на първата част гостите успяха да изравнят.

Енцо Кривели бе точен за Бордо, връщайки надеждите на гостите за нещо повече в двубоя.

През второто полувреме двата тима продължиха да играят във високо темпо, но на моменти нервите вземаха превес.

Все пак и през втората част паднаха два гола – по един в двете врати. Първо Камил Гросички даде нова преднина на Рен в 75-ата минута, но само три по-късно Диего Контенто отново възстанови статуквото на терена.

В продължението на мача, домакините от Рен стигнаха до дузпа, която предизвика сериозни протести от резервната скамейка на Бордо, начело с наставника Вили Саньол. Протестите доведоха до два червени картона – един за наставника на Бородо и защитник на тима. Джоани Сио обаче не успя да преодолее стража на гостите и да подари победата на своя тим.

В крайна Рен и Бордо поделиха точките и остават съответно на 8-мо и 12-то място във временното класиране.