Страхотната серия на Реймс продължи с разгром с 4:0 срещу Троа. Последната загуба на Реймс в Лига 1 е от 18-и септември, когато губят от Монако с 0:3 в 8-ия кръг. Днес възпитаниците на Уил Стил спечелиха срещата си от 23-ия кръг. В рамките на тези месеци Реймс е губил само веднъж от Тулуза за Купата на Франция.

Още в 10-ата минута домакините поведоха с гол на Маршал Мунеци. Той пък асистира за второто попадение във вратата на Троа в 44-ата минута. Голът бе дело на Маолида.

През второто полувреме паднаха още два гола. В 50-ата минута Балогън оформи класиката, а в 84-ата минута Йенс-Люс Каюсте оформи крайният резултат.

Реймс се изкачи до деветото място, поне временно. Лион е с точка зад Реймс, но и мач по-малко.

Троа пък остава опасно близо до изпадащите, тъй като заема 16-то място в класирането. Само 1 точка ги дели от Страсбург и Аячо, които са в зоната на изпадащите.