Отборът на Реймс постигна победа с 1:0 над Лориен в 10-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на 4-о място. Домакините влязоха в срещата след равенство с Тулуза и поражение от Монако, докато бретанците бяха победили съседите от Рен миналата седмица.

Началото на мача беше за гостите от Лориен, но натискът им беше краткотраен. До края на първата част Реймс взе контрола, но голови положения нямаше.

Втората част премина по сходен сценарий, но двамата вратари имаха малко повече работа. Зрителите трябваше да изчакат до 84-ата минута, за да видят победния гол на домакините. Мохамед Дарами проби от ляво, подаде топката в наказателното поле и жокерът Джош Уилсън-Есбранд се изви великолепно. Посрещна топката с десния крак и я прати в противоположния ъгъл, без шансове за вратаря на Иван Мвого.