Отборът на Ница завърши 0:0 при гостуването си на Реймс при дебюта начело на тима на легендата Дидие Дигар, който замени уволнения треньор Люсиен Фавр.

Пропуски за домакините направи голмайсторът им Фоларен Балагун, а за тима от Ница Никола Пене и Гаел Лаборд. Това бе 12-и домакински мач без загуба за Реймс, докато Ница има само 2 победи в последните си 10 срещи във всички турнири.

Клермон се наложи над опашкаря Анже с 2:1 при гостуването си. Победителите се разписаха във всяко полувреме, като головете вкараха Елбасан Рашани и Нето Борхес. Анже успя да върне само един гол чрез Софиан Буфал десет минути преди края на мача.

Нант победи Монпелие като гост с 3:0, подпомогнат от факта, че домакините завършиха мача с девет души заради червени картони на Уахби Хазри и Ели Ваи.
Андрей Жирото откри резултата за "канарчетата" в добавеното време на първата част, което бе рекордните 15 минути. След като Монпелие остана с девет души Мостафа Мохамед и Людовик Блас направиха 3:0.

Тулуза и Брест завършиха наравно - 1:1. Гостите от Брест откриха резултата чрез Стив Муние в 18-ата минута, Закария Абуклал възстанови равенството за "виолетовите".