Отборите на Реймс и Нант завършиха при резултат 0:0 в мач от 19-ия кръг на френската Лига 1.

Още в 5-ата минута Мохамед Дарами от състава на домакините имаше страхотен шанс. Той се извиси в противниковото наказателно поле и стреля мощно с глава. Изпълнението му обаче прелетя опасно близо до десния страничен стълб.

Амин Салама си спечели пространство при изпълнение на корнер в 21-ата минута, след което шутира от границата на пеналтерията. Ударът му по земя обаче бе насочен в центъра на вратата и беше спасен.

Четири минути след това Амаду Коне обстрелва вратата на Нант от дистанция. Топката премина над напречната греда.

В 49-ата минута Флоран Моле стреля опасно, но Йехван Диуф внимаваше и спаси.

Десетина минути след това отново Моле опита късмета си с удар от пряк свободен удар, но и той се озова в ръцете на стража на Реймс.

В 71-ата минута Терънс Куду препъпна съперников играч в наказателното си поле, което накара съдията Жереми Пиняр да отсъди дузпа за гостите. Тино Кадуеше застана зад топката, но Йехван Диуф успя да спаси неговото изпълнение.

В края на редовното време Теди Тума от сътава на Реймс стреля отлично, но топката мина на сантиметри от целта.

Така и не се стигна до гол в мача, завършил при нулево равенство. С точката Реймс остава на шестото място, докато 13-и е Нант с актив от 19 пункта.