Отборът на ПСЖ се наложи с 2:1 над Троа и постигна първата си шампионатна победа за сезона. Младежкият ни национал Филип Кръстев бе в групата на домакините, но остана на пейката.

Троа се представи впечатляващо, завършвайки двубоя с повече точни удари от своя иначе по-именит съперник.

Новакът във френския елит стартира срещата по перфектен начин и още в 10-ата минута поведе в резултата с гол на Уалид Ел Аджам.

Опитът на ПСЖ обаче си каза думата и в рамките на две минути гостите наказаха две последователни грешки на Троа и обърнаха резултата в своя полза. В 19-ата Ашраф Хакими откри сметката си за ПСЖ, а секунди след него и Мауро Икарди се разписа във вратата на съперника.

БТА
18 снимки

Домакините не се притесниха от инкасираните попадения и продължиха да нападат, но без успех.

След почивката темпото на игра спадна и въпреки няколкото нови добри възможности Троа не успя да промени резултата. В края на мача Килиан Мбапе стреля към вратата на съперника, но неточно.

Така парижани започнаха сезона с победа, но не убедиха с представянето си.