Грозни сцени белязаха срещата между Монпелие и Клермон от Лига 1. Домакините водеха с 4:2, а до края на срещата оставаха няколко минути, когато тя беше прекъсната.

Фен на Монпелие хвърли бомбичка до вратаря на гостите Мори Диау, който падна и трябваше да бъде изкаран на носилка от терена.

Няколко минути по-късно съдията Флоран Бата потвърди след разговор с доктора, че бившият страж на Локомотив Пловдив не е в състояние до доиграе срещата.

Двубоят така и не бе подновен, а в момента се очаква решение.

Преди тази среща Монпелие се намира ан 12-то място в класирането с 9 точки, а Клермон е на дъбото с едва 2 точки.

Мори Диау пристигна на "Лаута" през лятото на 2017 година от португалския Мафра, а в края на годината напусна. След това кариерата на 30-годишния сенегалец преминава през Юнайтед Цюрих, Лозана и Клермон.