Пари Сен Жермен разгроми с 6:2 Тулуза при домакинството си на „Парк де Пренс“ от третия кръг на Лига 1.

Убедителната победа на парижани може и да заблуди, тъй като те срещнаха сериозни затруднения в няколко момента от срещата.

Още в 18-та минута изоставаха в резултата след гола на Макс Градел, но успяха да изравнят чрез попадението на Неймар в 31-та минута, а четири по-късно направиха пълен обрат след гола на Рабио.

Марко Верати бе изгонен за втори жълт картон и Пари Сен Жермен остана с човек по-малко на терена, когато в главната роля влезе Неймар.

Бразилецът спечели дузпа за парижани в 73-та минута, но повторенията на ситуацията показаха, че съдията бе подведен от звездата на Пари Сен Жермен, тъй като гмурването на 25-годишния футболист бе много изкусно.

Единсон Кавани отбеляза дузпата и увеличи аванса на ПСЖ.