Бордо постигна важен успех над Марсилия с 2:0 в среща от 31-ия кръг на Лига 1. По едно попадение през първата - на Франсоа Камано (27'), и едно през втората - Никола Дьо Превю (71'). Бордо завърши срещата с 10 души, след като Пабло Кастро бе изгонен за два жълти картони през втората част.

Бордо чрез дузпа, дадена за игра с ръка на Неманя Радонич в наказателното поле на Марсилия. Зад топката застана Франсоа Камано, който не сгреши от "бялата точка" в 27-ата минута за 1:0.

През втората част домакините вкараха нов гол. Марсилия загуби топката в половината на съперника. Кълбото стигна до Джими Бриян, който комбинира с Никола Дьо Превю. Вторият развинти бранител на Марсилия и с премерен удар вкара за крайното 2:0.

Десетина минути преди края Марио Балотели предизвика конфронтация с тримата централни защитници. Това доведе до агресия отстрана на Пабло Кастро, който удари Балотели без топката.

Двубоят е 34 без победа за Марсилия като гост на Бордо. Това е най-дългата серия без успех на един отбор като гост над друг във френската Лига 1.