Пари Сен Жермен е първият финалист за Купата на Лигата във Франция, след победа с 4:1 над Бордо като гост.

Така столичани продължават да защитават трофея, който печелиха неизменно през последните три години.

Интрига имаше само през първото полувреме, но след почивката парижани тотално доминираха и си осигуриха победата вредовното време.

Перфектен изстрел на Анхел Ди Мария от пряк свободен удар изведе ПСЖ напред в 19-та минута. Аржентинецът покоси вратата на домакините от 26 метра с прецизно изпълнение точно в горния десен ъгъл на стража на Бордо.

В 30-та минута Единсон Кавани се размина на сантиметри с второ попадение, след като шутира от движение от 7-8 метра.

Веднага след това пък резултатът бе изравнен, макар и доста спорно.

Гол след засада върна Бордо в играта в 32-та минута, като Диего Ролан изравни до 1:1. Франсоа Камано, който подаде към Ролан обаче бе в явна засада при подаването към себе си.

Тиаго Силва от ПСЖ от своя страна също игра с ръка, макар и от непосредствена близост в ситуацията, но и това бе подминато от съдийската тройка.

Отличен техничен изстрел на Кавани четвърт час след подновяването на играта през второто полувреме.

Кавани се разписа и в 74-та минута, за да подсигури нещата за Пари Сен Жермен, а нов красив гол вкара Анхел Ди Мария в 81-та, за да сложи точка на спора.

Вторият финалист ще бъде определен в сряда между Монако и Нанси.

Финалът е в Лион, на "Парк OL" на 1 април.