ПСЖ постигна убедителен успех над Страсбург, побеждавайки с 4:0 в мач от 17-ия кръг на Лига 1.

Домакините стартираха по-агресивно, но гостите имаха първото по-добро положение. Жан Белгард нахлу в наказателното поле и стрел, но Кейлор Навас улови.

Постепенно парижани притиснаха съперника си и в 18-ата минута резултатът бе открит. Тимоти Пембеле бе на точното място и отблизо реализира в опразнената врата.

ПСЖ продължи да диктува темпото, но победата бе подпечатана в последните десет минути от срещата. В 80-ата минута Анхел Ди Мария намери Килиан Мбапе с отличен пас, след което нападателят преодоля с лекота Ейджи Кавашима.

Осем минути по-късно парижани направиха резултата класически, след като Идриса Гей се откъсна от защитата на Страсбург и с прецизен удар реализира.

Дълбоко в добавеното време ПСЖ стигна и до четвърти гол, след като Мойс Кийн реализира отблизо.

По този начин парижани се изкачиха на третата позиция с актив от 35 точки, докато Страсбург е 17-и с 14.