Ланс показа защо се движи втори в класирането във Франция, нанасяйки поражение с 3:1 на ПСЖ в последен двубой от днешната програма на Лига 1. Пшемислав Франковски откри още в 4-а минута. Юго Екитике обаче изравни само няколко минути по-късно. В 27-а минута Луис Опенда отново изведе своя тим напред. Алексис Клод-Морис вкара трети гол за Ланс в 49-а минута, а до края играчите на Франк Хес задържаха своя аванс.

Двубоят започна по възможно най-добрият начин за домакините. След страхотна многоходова атака Секо Фофана получи подаване, след което на свой ред центрира успоредно на гол линията, а Франковски се възползва от разбъркване, за да вкара на празна врата.

16 снимки

Авансът обаче издържа само няколко минути. След извеждащо подаване към Норди Мукиеле, той успя да центрира, а Юго Екитике изпревари Брис Самба, за да вкара за 1:1.

Гостите имаха нова възможност в 17-ата минута, когато Мбапе стреля опасно, но Самба спаси, а след това и Екитике пропусна добра възможност отблизо.

В 27-а минута домакините отново взеха аванс. Секо Фофана открадна топката пред собственото си наказателно поле, преодоля двама съперници и пусна сензационен пас в кордиор към Опенда, който преодоля бранител, както и Донарума, за да направи резултата 2:1.

Второто полувреме започна като първото. Опенда успя да отклони с пета, а Клод-Морис връхлетя върху топката и преодоля за трети път Донарума.

ПСЖ веднага засили натиска и в 54-тата минута Ашраф Хакими отправи опасен изстрел и Самба трябваше да прави важно спасяване.

Три минути по-късно и Фабиан Руис отправи доста опасен шут, който профуча на сантиметри над напречната греда. След това в 61-вата минута и Мбапе си освободи пространство на границата на пеналта и шутира по земя, но Самба отново внимаваше.

В 68-ата минута се стигна до нова съмнителна ситуация в наказателното поле на парижани. Ашраф Хакими изблъска Франковски, но и този път дузпа не бе отсъдена. Две минути по-късно гостите организираха хубава атака. Витиня пусна пас в коридор за Пабло Сарабия, но той отблизо не успя да се разпише.

В 75-ата минута Самба се отличи с ново чудесно спасяване след удар на Пабло Сарабия.

Ето съставите на двата тима:

Ланс: Самба, Граде, Дансо, Медина, Франковски, Клод-Морис, Самед, Хайдара, Соточа, Фофана, Опенда;

ПСЖ: Донарума, Хакими, Маркиньос, Рамос, Мукиеле, Руис, Перейра, Верати, Солер, Екитике, Мбапе;