Рен се наложи над ПСЖ с 2:0 в мач от деветия кръг на Лига 1. В края на първата част Лаборд изведе домакините напред, а секунди след подновяването на играта Те удвои аванса. В 68-ата минута Килиан Мбапе прати топката във вратата на противника, но попадението бе отменено заради засада.

БГНЕС
12 снимки

Началото на мача бе спокойно, като първата добра възможност дойде чак в 21-ата минута и противно на очакванията, бе на сметката на Рен. Сюлеймана преодоля противников защитник и отправи страхотен шут, но топката премина на косъм от лявата греда.

Парижани отвърнаха с опасна атака, завършила с твърде неточен изстрел на Неймар.

В следващите минути ПСЖ взе нещата в свои ръце и точно след половин час игра гостите получиха страхотен шанс от свободен удар, но изстрелът на Лионел Меси срещна напречната греда. Секунди по-късно аржентинската суперзвезда отправи нов удар, който обаче бе блокиран.

В края на първата част парижани изпуснаха нова добра възможност за гол, но пък домакините се възползваха от единствената си такава и поведоха в резултата.

Второто полувреме започна с нов гол за Рен. Домакините се възползваха от липсата на концентрация в ПСЖ и съумяха да вкарат второ попадение чрез Флавиен Те.

В 68-ата минута Килиан Мбапе вкара топката в мрежата на Рен, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада. В края на мача Хакими извърши нарушение и подари дузпа на домакините, но ВАР отново се намеси и отмени решението.

Така Рен нанесе първа загуба на ПСЖ, който но все пак остава на върха с 24 пункта. От своя страна, Рен се изкачи до седмата позиция във временното класиране с 12 точки.

Рен - ПСЖ   КР 2:0
1:0 Лаборд 44'