Отборът на ПСЖ надви с 2:0 Олимпик Марсилия в мач от 24-ия кръг на френската Лига 1.

Килиан Мбапе даде преднина на гостите още в 9-ата минута, а в 24-ата Мауро Икарди удвои аванса на парижани.

През втората част доминцията на гостите се запази, но тимът не съумя да увеличи преднината си. На два пъти футболисти на ПСЖ се свличаха на земята и имаха претенции към съдията на двубоя, но без успех.

В края на срещата Неймар пропиля страхотна възможност да оформи класиката, след като сътвори нелеп удар от изключително близка дистанция.

В последната минута на редовното време Димитри Пайе влезе ужасно в краката на свой съперник и получи червен картон за деянието си.

Все пак ПСЖ си тръгва с трите точки от "Стад Велодром" и затвърди третата си позиция в класирането, събирайки 51 пункта. Олимпик Марсилия път е далеч по-долу - на деветото място с 33 точки.