ПСЖ се препъна още на старта в Лига 1. Шампионите загубиха гостуването си на Ланс с 0:1 на „Феликс Болар“ след груба грешка на вратаря Марчин Булка. Това е първа победа на домакините над парижани от 16 години. Треньорът на гостите Томас Тухел бе заложил на много експериментален отбор, тъй като голяма част от звездите все още не са се включили в подготовката на тима.

Гостите започнаха по-добре срещата и заложиха на многоходови атаки, но постепенно Ланс започна да упражнява сериозна преса.

В 17-ата минута Игнатиус Ганаго създаде отличен шанс за попадение, но изстрелът му срещна десния страничен стълб на Марчин Булка.

ПСЖ отговори пет минути по-късно след самостоятелен пробив и плътен удар на Кайс Руис-Атил покрай вратата.

Двата отбора предложиха добро темпо през първата част, но положенията пред двете врати липсваха.

В началото на втората част Лейвин Курзава опита да изненада вратаря на домакините, но изстрелът му премина високо над вратата.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Марчин Булка много неразчетено подаде през центъра към Марко Верати, но пасът на стража бе пресечен от Игнатиус Ганаго, който напредна и реализира отблизо.

В 63-ата минута Симон Бокоте Банза засече центриране с глава, но този път вратарят на парижани се намеси решително.

Постепенно ПСЖ опита да притисне съперника си, но играчите на Ланс много добре се бяха позиционирали в защита.

В 80-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си. Флориан Стока стреля с глава на задна греда, но топката премина покрай десния страничен стълб.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛАНС: Жан-Луи Лека, Джонатан Гради, Лоик Баде, Факундо Медина, Клеман Мишлен, Шеик Дукуре, Мануел Перес, Исиага Сила, Гаел Какута, Симон Банза, Игнатиус Ганаго

Треньор: Франк Хайс

ПСЖ: Марчин Булка, Лейвин Курзава, Тило Керер, Преснел Кимпамбе, Хуан Бернат, Идриса Гей, Андер Ерера, Марко Верати, Пабло Сарабиа, Кайс Руис-Атил, Арно Калимуенд

Треньор: Томас Тухел

Гл. съдия: Хаким Бен Хадж

Стадион: "Феликс Болар