Настоящият шампион на Франция Пари Сен Жармен постигна успех у дома над Метц, побеждавайки го с класическото 3:0 в мач от втория кръг на френската Лига 1. Парижани достигнаха до успеха с голове през втората част, а през първата възпитаниците на Унай Емери не успяваха да намерят път към вратата на Тома Дидийон.

През първата част Анхел Ди Мария, Хавиер Пастрое и Давид Луиш бяха близо до откриване на резултата. Най-чистата възможност пред Пари Сен Жармен пък се откри пред стрелеца на домакините Единсон Кавани, който в 41-ата минута нацели дясната греда на гостите.

След почивката все пак домакините откриха резултата чрез Лукас Моура. Бразилецът бе точен в 52-ата минута, получавайки пас от десния бек Серж Орие и със силен изстрел матира Дидийон.

След гола на два пъти пък се наложи на Кевин Трап да брани своята врата след опасни атаки на Метц, но в 66-ата минута ПСЖ удвои резултата след гол на Лейвин Курзава. Бранителят на парижани бе точен след удар с глава след ъглов удар. В 77-ата минута Ди Мария уцели напречната греда на гостите, а при последвалото отклонение на топката Кавани не успя да вкара от няколко метра и предизвиква освиркванията от трибуните на Парк де Пренс.

В добавеното време в края на мача Марко Верати оформи крайното 3:0 за ПСЖ. Италианският полузащитник стреля силно, а левият бранител на Метц Жонатан Ривиерез се опита да изчисти топката, но за негово съжаление кълбото се озова в собствената му врата.

Така ПСЖ е втори след изиграването на втория кръг във Франция с равни точки с първи Лион. "Хлапетата" са първи, заради по-добрата си голова разлика.