ПСЖ стартира новия сезон с трофей. Парижани разбиха с 4:0 Нант в мач за Суперкупата на Франция. Двубоят се игра на "Блумфийлд Стейдиъм" в Тел Авив. Два гола за успеха вкара Неймар (45+6, 82-дузпа). По веднъж се разписаха Лионел Меси (23) и Серхио Рамос (57). Срещата беше официален дебют за новия треньор на френския първенец Кристоф Галтие.

Gulliver/GettyImages
6 снимки

Двубоят започна с натиск на парижани. В 5-ата минута Хакими се озова на стрелкова позиция и отправи удар, който беше спасен от Лафон. Малко след това Сарабия стреля над гредата. В 14-ата минута гредата спря ПСЖ. Маркиньос отправи удар с глава след центриране от корнер, но кълбото срещна напречната греда.

В 23-ата минута ПСЖ излезе напред в резултата. Неймар проби през центъра и опита извеждащ пас към Меси. Получи се рикошет в Чиривела, който изведе Ла Пулга сам срещу вратаря. Аржентинецът преодоля Лафон и вкара на празна врата.

В 32-ата минута Нант имаше претенции за дузпа. Блас падна в наказателното поле след съприкосновение с противников защитник, но главният рефер Орел Гринфелд даде сигнал играта да продължи. Малко след това удар на Неймар мина покрай вратата.

Нант беше близо до изравнителен гол в 41-ата минута Гесон прати топката покрай лявата греда. Три минути по-късно Лафон стреля в долния десен ъгъл, но стражът на "канарчетата" се справи.

ПСЖ Нант

източник: Sofascore

В шестата минута на добавеното време на първата част ПСЖ стигна до втори гол. Шампионите получиха право да изпълнят пряк свободен удар от границата на пеналтерията. Зад топката застана Неймар, който с превъзходен удар вкара за 2:0.

В 57-ата минута френският първенец реши всичко в мача. Сарабия изпълни пряк свободен удар, като топката стигна до Верати. Италианският халф опита диагонален пас, който преодоля Лафон. Кълбото се озова в Рамос, който с пета вкара за 3:0.

В 77-ата минута Неймар намери Хуан Бернат, който отправи коварен удар, но топката мина покрай лявата греда. Малко след това "канарчетата" останаха с човек по-малко, след като Жан-Шарл Кастелето беше изгонен с директен червен картон за фаул в наказателното поле. ПСЖ получи дузпа, а Неймар вкара за 4:0.

ПСЖ - Нант 4:0

1:0 Лионел Меси (23)

2:0 Неймар (45+6)

3:0 Серхио Рамос (57)

4:0 Неймар (83-дузпа)

ПСЖ: 99. Донарума, 3. Кимпембе, 4. Рамос, 5. Маркиньос, 2. Хакими, 25. Мендеш, 12. Витиня, 6. Верати, 19. Сарабия, 10. Неймар, 30. Меси

Треньор: Кристоф Галтие

Нант: 1. Лафон, 12. Апия, 3. Жирото, 4. Палоа, 5. Чиривела, 10. Блас, 24. Коршиа, 2. Фабио, 17. Сисоко, 7. Гесан, 27. Симон