Отборът на Пари Сен Жермен стигна много бързо до обрат на резултата срещу Лил. Въпреки че допуснаха попадение още в самото начало на срещата, футболистите на Луис Енрике не се смутиха и в рамките на десетина минути реализираха два гола, за да доведат нещата до 2:1.

Гонсало Рамош възстанови равенството, а в 17-ата минута падна и втория гол за домакините, който бе повече от куриозен. След наглед не толкова опасна атака за парижани, топката бе центрирана в наказателното поле, където Алешандро Рибейро се опита да изчисти, но не успя да уцели топката. Вместо това тя се удари в опорния му крак и заблуди стража на „песовете”, който не успя да реагира и само изгледа как коженото кълбо влиза в мрежата му.