Френският шампион ПСЖ победи Лил с 3:1 в двубой от ХХI кръг на френската Лига 1. Срещата предложи повече попадения през първата си част, когато парижани осъществиха бърз обрат срещу шампиона от 2021 година.

Първо Юсуф Язъджъ откри след само шест минути игра, но Гонсало Рамош възстанови паритета четири по-късно. В 17-ата минута вече „принцовете“ бяха напред в резултата след автогол на Алешандро Рибейро. Последното попадение в мача бе дело на Рандал Коло Муани десетина минути преди края.

ПСЖ продължава да няма загуба през 2024 година и вече събра 50 точки в класирането, окупирайки първото място. Вторият в таблицата Ница е с 39 и мач по-малко, а трети е Брест с 36 и също двубой пасив. Лил е на четвъртата позиция с пункт зад бретанци и равен брой с Монако и Ланс.

БГНЕС
9 снимки

Мачът на стадион „Парк де Пренс” започна в страхотно темпо, като само в рамките на няколко минути двата тима успяха да си отбележат два гола. Първи удариха гостите от Лил, които поведоха в резултата чрез попадение на Юсуф Язъджъ. Турчинът бе на точното място в 6-ата минута след колективна грешка в отбраната на домакините - 0:1.

Само 4 минути бяха необходими на френския първенец да изравни резултата. Португалският нападател Гонсало Рамош вкара един от най-лесните си голове в своята кариера за 1:1 след асистенция на Усман Дембеле.

След наглед не толкова опасна атака за парижани, топката бе центрирана в наказателното поле, където централният защитник Алешандро Рибейро се опита да изчисти, но не успя да уцели топката. Вместо това тя се удари в опорния му крак и заблуди стража на „песовете”, който не успя да реагира и само изгледа как коженото кълбо влиза в мрежата му - 2:1.

След втория гол на парижани интензитетът в играта се уби доста. Чак в края на първата част дойде добро положение за "принцовете". Шавалие обаче отрази с крак удар на Дембеле в долния десен ъгъл.

Второто полувреме започна с две прекрасни възможности за ПСЖ. Първо Рамош не се възползва, а след това Асенсио пропусна отличен шанс. Испанецът открадна топката, но от границата на наказателното поле стреля слабо и право във вратаря. По-късно и Мукиеле не успя да завърши успешно, след като проби към вратата, а Шавалие бе на висота за пореден път.

Десетина минути преди края на срещата Рандал Коло Муани уби интригата с попадение за 3:1. Бившият нападател на Айнтрахт Франкфурт довкара топката във вратата на Лил от няколко метра.

FT / ПСЖ - Лил 3:1

ПСЖ: Кейлор Навас, Норди Мукиеле, Данило Перейра, Лукас Бералдо, Люка Ернандес, Мануел Угарте, Фабиан Руис, Усман Дембеле, Марко Асенсио, Рандал Коло Муани, Гонсало Рамош

Треньор: Луис Енрике

Лил: Люка Шавалие, Тиаго Сантош, Лени Йоро, Алесандро Рибейро, Исмайли, Набил Бенталеб, Бенжамен Андре, Едон Жегрова, Анхел Гомес, Габриел Гудмундсон, Юсуф Язъджъ

Треньор: Пауло Фонсека