Лидерът във френската Лига 1 Пари Сен Жермен постигна категорична победа с 3:0 над гостуващия тим на Бордо в двубой от 28-ия кръг на първенството. Килиан Мбапе откри в 24-ата, а Неймар удвои в 52-ата минута. Леандро Паредес оформи класиката и крайния резултат в 61-ата минута.

BTA / БТА
46 снимки

Парижани не оставиха съмнения кой е по-класният тим и категорично стигнаха до успеха, с който си вънраха самочувствието след отпадането на 1/8-финалите в Шампионската лига по-рано тази седмица от Реал Мадрид.

След тази победа ПСЖ остава твърд лидер с 65 точки и се откъсна на 15 от втория Ница. Бордо пък е на последната позицияс едва 22 точки, с две по-малко от зоната за плейоф за оцеляване. В следващия кръг столичани гостуват на Монако, докато "жирондинци" приемат Монпелие.

КЛАСИРАНЕ В ЛИГА 1 / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Гостите стартираха силно и още преди да са изтекли Реми Один нанесе опасен ицстрел от дистанция, но Кейлор Навас плонжира в долния си ляв ъгъл и изби в ъглов удар. След изпълнението му Жуниор Онана игра с глава на първа греда и насочи топката към далечния ъгъл, където пък Уи-джо Хуанг се размина да нправи добавка от метър пред вратата.

В 12-ата минута ПСЖ организира добра контраатака, при която Неймар беше изведен отляво зад защитата в половината на "жирондинци", но вратарят Пусе излезе предвидливо извън наказателното си поле и направи отличен шпагат, като така предотврати опасността.

Постепенно домакините се настаниха в половината на своя противник, а в 21-ата минута Неймар стреля от опасен пряк свободен удар на добра позиция, но над вратата на Бордо.

ПСЖ успя да открие резултата в 24-ата минута след чудесна тройна комбинация. Лионел Меси намери Джорджиньо Вайналдум пред дъгата на наказателното поле, който пък с едно докосване изведе Килиан Мбапе отдясно в пеналтерията. Световният шампион пък нанесе силен удар без забяване и не остави шансове на Пусе за 1:0.

В 35-ата минута Неймар стартира опасна атака за домакините, комбинира с Мабпе на левия фланг, който напредна към наказателното поле и нанесе удар към далечния ъгъл, но в аут.

Втората част започна силно за парижани, които удвоиха аванса си в 52-ата минута. Меси изведе по отличен начин отдясно в наказателното поле Ашраф Хакими, който пък центрира по тревата към границата на вратарското поле, където Неймар изпревари защитник на Бордо и засече топката във вратата за 2:0.

В 56-ата минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Мбапе да напредне отдясно и центрира към далечната греда за Неймар, който пък върна за Вайналдум, а той бе препънат от Марсел и съдията отсъди дузпа. След преразглеждане на ситуацията със системата ВАР обаче наказателният удар бе отменен заради засада на Мбапе по време на извеждащия пас към него.

Все пак ПСЖ стигна и до трети гол пет минути по-късно. Домакините организираха бъза атака, която мина през Леандро Паредес, Меси и Мбапе, който получи отдясно в наказателното поле и опита да намери Неймар, който беше изпреварен. Топката обаче беше достигната от Меси, който върна за Мбапе, но ударът на французина беше блокиран. В крайна сметка кълбото се озова в Паредес, който залъга двама играчи накуп в наказателното поле и с прекрасен удар намери горния ляв ъгъл на вратата за 3:0.

В 65-ата минута Бордо създаде първата си реална опасност за втората част. Тогава Навас спаси удар от около точката за дузпа на Алберт Елис, но впоследствие обаче беше вдигнат флаг за засада.

Минута след това Меси получи отдясно в половината на гостите, влезе навътре и стреля фалцово, но над вратата.

Парижани контролираха темпото и в 87-ата минута Меси открадна топката на центъра, напредна на скорост към наказателното поле и нанесе удар, който обаче се отби от лявата греда на Пусе.

До края нови интересни ситуации липсваха и ПСЖ се поздрави с категоричен усех.

FT | ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН – БОРДО  3:0

1:0 Килиан Мбапе 24'

2:0 Неймар 52'

3:0 Леандро Паредес 61'